OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

01 października 2017 r.

XXVI Niedziela Okresu Zwykłego

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. W tym dniu także po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby diecezji.

Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańcowego, a od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

1. Od dzisiaj codziennie zapraszamy na godzinę 17.15 do dużego kościoła na Nabożeństwo Różańcowe; dzieci od poniedziałku do piątku będą otrzymywały kontrolki.
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
  • w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów;
  • w środę św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek św. Faustyny Kowalskiej zakonnicy;
  • w sobotę NMP Różańcowej;

1. W tym tygodniu przeżywamy również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach z Panem Jezusem, natomiast od godz. 17.15 będzie okazja do spowiedzi. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 w kościele Matki Bożej odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

1. Dnia 8 października o godz. 19.00 odbędzie się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny koncert kwartetu smyczkowego w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Gmin Turystycznych „Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy”, Gmina Cieszków i Parafia Rzymskokatolicka w Cieszkowie. Serdecznie zapraszamy na koncert, wstęp wolny.

1. Są do nabycia kalendarze na rok 2018. Cena kalendarza 6 zł., każda dodatkowa złotówka będzie przeznaczona na renowację kościoła. Można w przedsionku zabrać kartki na wypominki.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z naszej diecezji, ale pochodzącej z ubogich rodzin.

1. Wszystkim naszym parafianom i gościom uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy udanej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w ciągu tygodnia.

Ks. Piotr Strykowski