OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

23 kwietnia 2017 r.

II NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
  • w poniedziałek: św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
  • we wtorek: św. Marka, Ewangelisty;
  • w sobotę: św. Katarzyny ze Sieny. Doktora Kościoła.

1. W najbliższą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

2. Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 do dużego kościoła. Po Mszach świętych dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

3. Dnia 27 maja br. w kościele Chrystusa Króla we Wrocławiu odbędą się o godz. 13.00 święcenia kapłańskie naszego parafianina Oskara Gaszka. Chcielibyśmy, aby delegacja z naszej parafii uczestniczyła w tym ważnym dla Cieszkowa i Oskara wydarzeniu. Dlatego organizujemy wyjazd autokarem na to nasze wspólne święto do Wrocławia. Zapraszamy parafian, młodzież, dzieci i ministrantów. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd jest bezpłatny.

4. Zbiórka ministrantów wyjeżdżających na PIM do Twardogóry w najbliższą środę 26 kwietnia br. o godz. 18.45
    w Oratorium. W piątek i sobotę nie będzie zbiórki Liturgicznej Służby.

5. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Drezna, który odbędzie się 6 maja br. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa oraz o w płatę do 30 kwietnia br.

6. Podczas wakacji organizujemy wczasy nad Włoskim Adriatykiem dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W drugą niedzielę kwietnia na cele remontowo inwestycyjne w naszej parafii zebraliśmy 4 400 zł.

8. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze 2017 roku.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie parafianom przedstawiona Rada Parafialna, która została już zatwierdzona przez Ks. Biskupa Edwarda Janiaka.

10. Wszystkim naszym parafianom i gościom uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy udanej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w ciągu tygodnia.

Ks. Piotr Strykowski