OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29 października 2017 r.

XXX Niedziela Okresu Zwykłego – Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na kleryków seminarium salezjańskiego w Krakowie.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
  • w środę Uroczystość Wszystkich Świętych;
  • w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
  • w sobotę św. Karola Boromeusza biskupa;

1. 3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Spotkamy się na cmentarzu, miejscu gdzie wiele osób, które żyły z nami, oczekuje na zmartwychwstanie ciała. Tam o godz. 12.30 rozpoczniemy nabożeństwo poświęcone naszym zmarłym. O godz. 13.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych zmarłych, prosząc by mogli dołączyć do grona świętych. Natomiast wieczorem o godz. 19.00 na cmentarzu odbędzie się wieczornica przygotowana przez młodzież.

1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Natomiast od godz. 17.15 będzie okazja do spowiedzi świętej.

1. Codziennie, od 2 listopada, przez cały miesiąc, w naszym kościele o godz. 17.30 będziemy modlitwą różańcową wspierać naszych drogich zmarłych w tzw. Wypominkach.

1. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby naszej diecezji.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę.

1. Wszystkim naszym parafianom i gościom uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy udanej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w ciągu tygodnia.

Ks. Piotr Strykowski